Historia firmy Llosent i Korken Schiesser Ges.m.b.H.

 

W roku 1870 Eduardo Llosent oraz Friedrich Forschner zalożyli w niemczech firmę Llosent & Forschner. Na początku firma zajmuje się sprowadzaniem i sprzedażą zatyczek korkowych. Llosent działa głównie w Hiszpanii podczas gdy Forschner prowadzi interesy w Stuttgardzie.

W latach 90-tych firma przenosi swoją siedzibę do Wiednia, a także buduje filię C.A.Greiner w górnej części Austrii, która zajmuje się produkcją zatyczek korkowych do butelek z kory importowanej z Portugalii i Hiszpanii.

Marka C.A.Greiner prężnie rozwija swoją siedzibę także w Sant Feliu de Guixols w Hiszpanii, gdzie powiększa znacznie nakłady produkcji korków,a także nabywa cenne doświadczenie i pozycję w branży.

 

W 1949 roku siostrzane firmy Llosent & Forschner i C.A. Greiner pod kierownictwem Gerharda Greinera stawiają na własną produkcję i importują odtąd posztancowany korek - zaczyna się intensywne poszerzanie programu produkcyjnego.

Rok później dochodzi do zjednoczenia oddziału C.A.Greiner i zakładu korkowego Llosent & Forschner i powstanie całkowicie nowego przedsiębiorstwa korkowego z najnowszym technicznie wyposażeniem w Oberwaltersdorf.

Wydajność produkcyjna wynosi 800.000 korków na dzień! Fuzja firm powoduje ciągły rozwój i sprzedaż produktów w całej europie.

 

W 2008 roku Llosent & Forschner łączy się z firma Korken Schiesser Ges.m.b.H. która także należy do firm korkowych z tradycjami.

Korken Schiesser Ges.m.b.H powstała w 1967 roku. 25 lat firma Korken Schiesser współpracowała z największymi odbiorcami w Austrii i we wschodniej Europie.

We wczesnych latach 90-tych pod dewizą "Bezpośrednio od producenta do konsumenta" firma Korken Schiesser zmieniła swoją strategię sprzedaży. W 1992 roku firma zainwestowała 500.000 Euro w stworzenie najnowocześniejszego zakładu uszlachetniającego w Wiedniu.

 

Slogan "Jakość ma swoje imię" było podstawą do tego, żeby wyposażyć wiedeński zakład w najnowocześniejsze urządzenia laboratoryjne do kontroli jakości.

Wraz z uzyskaniem certyfikatu HACCP w 2004 roku, starania firmy Korken Schiesser szły dalej w tym kierunku – oferować klientom produkty korkowe z najnowszymi dyrektywami.

Fuzja firm Llosent & Forschner - Korken GmbH w 2008 roku z Korken Schiesser Ges.m.b.H. dała możliwość przejęcia prowadzenie rynku branży korkowej w Austrii i wschodniej Europy i dalej się rozwijać.

Lata 2009 i 2010 z powodu światowego kryzysu gospodarczego firma stanęła pod znakiem optymalizacji kosztów. W 2011 roku mocno skoncentrowała się na potrzebach klienta, a także na rozwoju technologii produkcji, w której do dziś nie ma sobie równych.

 


 

PAKOCENTRUM Sławomir Blandzi

Spokojna 3A, 66-016 Czerwieńsk ( Zielona Góra )

tel. 664 320 483

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.